Letecká preprava / rezervácie leteniek
Let na ostrov Tenerife trvá 5 a viac hodín, podľa počtu prestupov.
Ostrov je letecky veľmi dobre dostupný. Má dve letiská – TENERIFE SUR na juhu a TENERIFE NORTE na severe. Letisko na Juhu odbaví za rok vyše štyri milióny cestovateľov v drvivej väčšine turistov. Rekreačné oblasti sú od tohto letiska vzdialene od 15 minút do jednej hodiny. Letisko na Severe je zhruba 12 kilometrov od hlavného mesta Santa Cruz. Používa sa hlavne pre dopravu medzi ostrovom a Španielskom, ktorému tu hovoria "Peninsula" - polostrov.
Z obidvoch letísk je dobré spojenie taxíkmi za rozumné ceny cca. 30 euro priamo až ku turistickým hotelom. Samozrejme, cesta z Aeropuerta SUR na severnú časť ostrova je drahšia, zhruba 100 euro. Našťastie sú obidve letiská dobre napojené aj na vynikajúcu miestnu autobusovú sieť, cesta z letiska Norte do Puerta de la Cruz stoji v expresnom autobuse zhruba 6 euro na osobu. Frekvencia liniek je približne každých 20 minút. Z obidvoch letísk je husté letecké spojenie na ostatné Kanárske ostrovy, s výnimkou ostrova La Gomera, miestnymi leteckými spoločnosťami BINTER CANARIAS a ISLA . Dĺžka letu sa pohybuje od 30 minút na Gran Canariu až po hodinu na ostatné ostrovy.

Letenky si môžete zabezpečiť v špecializovaných cestovným kanceláriách, alebo priamo u leteckých spoločností ako sú: IBERIA, AIR BERLIN, RYANAIR, MONARCH.
Zaujímavou možnosťou je použiť vyhľadávače leteniek. Odporúčame OPODO a pre pokročilých experimentálnu novinku AZAIR. Na hornej lište sú linky na skoro všetky nízko nákladové letecké spoločnosti.

 

Lodná preprava
Pre dlhodobé pobyty je možnosť cestovať na Tenerife autom. V takom prípade je nutné použiť lodnú prepravu. Najjednoduchšie je využiť služby lodnej spoločnosti ACCIONA z Cadizu v Španielsku. Druhou je spoločnosť ARMAS, ktorá používa trasu buď z Huelvy v Španielsku alebo z Portimao v Portugalsku. Plavba na Tenerife trvá podľa počasia 40 – 60 hodín. Dajú sa objednať vnútorné (bez okna), aj vonkajšie kajuty (s pevným oknom) 2 alebo 4 posteľové. Strava sa podáva formou jednoduchého bufetu 3x denne na lodi, je tiež možné aj navštíviť reštauráciu "à la carte". Na lodi býva zvyčajne bazén a bufety, spoločenská miestnosť. Internet nebýva k dispozícii, je však možné využívať dátové SIM karty španielskeho operátora Movistar. V zásade lode slúžia najmä na prepravu kamiónov a ich vodičov a v žiadnom prípade netreba očakávať vysoký luxus. Cena jednej cesty pre auto a dvojčlennú posádku sa pohybuje od 700 do 1000 euro.
Lodné lístky, podobne ako letenky si môžete zabezpečiť v špecializovaných cestovných kanceláriách alebo priamo u lodných spoločnosti. Treťou možnosťou je použiť vyhľadávač, odporúčane vyhľadávač DIRECTFERRIES .

Medzi všetkými kanárskymi ostrovmi existuje lodné spojenie s možnosťou prepraviť aj auto. Z Tenerife sa plavia lode spoločností ARMAS a FRED.OLSEN, buď z hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife alebo z juhu z Play Las Americas. Na La Gomeru to z juhu trvá cca. pol hodiny, na Gran Canariu cca. hodinu a pol, na La Palma cca. 3 hodiny, na El Hiero cca. 2 hodiny a na ostrovy Funteventura a Lanzarote cca. 7 hodín. Podobne sú spojene lodnou dopravou aj ostatné ostrovy medzi sebou.


Súvisiace články:
Základné informácie o investovaní na Tenerife
Všeobecné tipy
Kanárska kuchyňa
Prehľad cien na ostrove

S akýmikoľvek otázkami, pripomienkami alebo požiadavkami neváhajte a kontaktujte nás
email: info@sunnytenerife.com
alebo cez kontaktný formulár:

 

  Tlač stránky

 
Investovanie
Radi by ste investovali na ostrove? Čítajte pozorne...
Všeobecné tipy
Všeobecné informácie, ktoré sa Vám zídu pri ceste na ostrov.
Letenky, preprava
Radi Vám pomôžeme pri výbere leteckej spoločnosti
letenky a doprava
Kanárska kuchyňa
Chutná, voňavá a veľmi sýta, aj takto by sa dala nazvať strava...
kuchyna

Prehľad cien
Pre predstavu o cenách na otrove sme pre Vás pripravili prehľad

prehlad cien
pocasie na Tenerife Počasie na Tenerife
Viete prečo sa Tenerife nazýva ostrov večnej jari?
kuchyna
Vino z Tenerife

Vína z Kanárskych ostrovov
Pestovanie znamenistosti...

vino z Tenerife
 
   

Tenerife homepage Reality Zaujímavé odkazy FotogalériaKontakty


Navštívilo nás už: